Matcha tozu

Bu yeşil çay tozu, güçlü stres giderici özelliklere sahip protein olmayan bir amino asit olan L-theanine açısından zengin olduğu için sağlık meraklıları arasında popülerdir.

Tatlı patates

Tatlı patates gibi besin açısından zengin karbonhidrat kaynaklarını tüketmek, stres hormonu düşürmeye yardımcı olur. Mükemmel bir karbonhidrat kaynağı besindir. C vitamini ve potasyum gibi stres tepkisi için önemli olan besinlerle doludurlar.

Enginar

Enginar, iyi bir lif kaynağıdır ve özellikle bağırsaklarınızdaki dost bakterileri besleyen bir tür lif olan prebiyotikler açısından zengindir. Sağlıklı bir stres tepkisi için gerekli olan potasyum, magnezyum ve C ve K vitaminleri bakımından da zengindir.

Sakatatlar

Sakatatlar, stres kontrolü için gerekli olan B12, B6, riboflavin ve folat gibi mükemmel bir B vitamini kaynağıdır.

Yumurta

Sağlıklı bir stres tepkisi için gerekli olan vitaminler, mineraller, amino asitler ve antioksidanlarla doludur.

Yağlı balık

Uskumru, ringa balığı, somon ve sardalya gibi yağlı balıklar, stres seviyelerini düşürmeye ve ruh halini iyileştirmeye yardımcı olduğunu gösterilen besinler olan omega-3 yağları ve D vitamini açısından inanılmaz derecede zengindir.

Maydanoz

Maydanoz, serbest radikal adı verilen kararsız molekülleri nötralize eden ve oksidatif strese karşı koruyan bileşikler olan antioksidanlarla dolu besleyici bir bitkidir.

Sarımsak

Bu antioksidan, vücudunuzun strese karşı ilk savunma hattının bir parçasıdır.

Tahin

Tahin , amino asit L-triptofanın mükemmel bir kaynağı olan susam tohumlarından yapılan zengin bir gıdadır.

Ayçekirdeği

Ayçekirdeği zengin bir E vitamini kaynağıdır . Yağda çözünen bu vitamin, güçlü bir antioksidan görevi görür ve ruh sağlığı için gereklidir.

Brokoli

Brokoli gibi turpgillerden sebzeler sağlık açısından yararlıdır. Turpgillerden zengin bir diyet, belirli kanserler, kalp hastalıkları ve depresyon gibi akıl sağlığı bozuklukları riskinizi azaltabilir.

Nohut

Nohut , magnezyum, potasyum, B vitaminleri, çinko, selenyum, manganez ve bakır gibi stresle savaşan vitamin ve minerallerle doludur.

Papatya çayı

Papatya, eski çağlardan beri doğal bir stres azaltıcı olarak kullanılan şifalı bir bitkidir. Çayının ve özütünün dinlendirici etkisi olduğu, uykuyu teşvik ettiği ve anksiyete ve depresyon semptomlarını azalttığı görülmüştür.Bu gönderiyi beğendiyseniz sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.


BloodWell cevapladı
1 Yıl
Bence kesinlikle kahve de bu gruba dahil edilmeli ????

Bu konuyu yanıtlamak için lütfen Giriş Yapın . Hesabınız yoksa lütfen Kayıt Olun.

loading...