Cilt bakım rutinlerinde kağıt maskeler giderek popüler bir hal almaya başladı. Kağıt maskeler zengin içerikleriyle de dikkatleri üzerine toplamakta. Cildin hızlıca nemlendirilmesi ve düzenli kullanımda sıkılaşarak çok daha parlak ve canlı görünmesi için tercih edilmekte.

Kağıt maskelerin iki temel işlemi bulunmaktadır. Cildimizin bol bol nemle ve yararlı içeriklerle buluşmasını sağlıyor. Kağıt yüzeyde bulunan öz doğrudan cilde uygulandığı için nemin havayla temasını önleyerek buharlaşmasını engelliyor. Bu sayede yararlı öz cildin derinliklerine kadar ilerliyor.

Kağıt maskelerin faydaları :

Mükemmel hidrasyon ajanlarıdır. Cildiniz maskedeki serumu emer. Bu sayede kuruluktan kurtulmaya yardımcı olur.

Kağıt maskelerdeki serumda çok sayıda vitamin ve mineral bulunur. Seçtiğiniz maskelerin içeriğine bağlı olarak, bu maskeler aynı zamanda cildin temizlenmesine ve cilt tonunun harika bir ışıltı ile korunmasına da yardımcı olur.

Kağıt maskeleri yüzde 20 dakikadan fazla tutmamız gerekmektedir. Ayrıca kağıt maskenin yüzde kurumasına izin vermemeliyiz. Kağıt maskeden maksimum verim alabilmemiz için cildin temizlenmesi gerekmektedir. Kağıt maskelerden sonra cilt hemen yıkanmamalıdır. Fazla kalan özü boyun, dekolte bölgesi ve ellerimize de yedirebiliriz.

Kağıt maske kullanımı için gün sınırlaması bulunmamaktadır. Cildin ihtiyacına göre hafta da bir iki kez kullanılabilr.


Bu gönderiyi beğendiyseniz sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.


Bu konuyu yanıtlamak için lütfen Giriş Yapın . Hesabınız yoksa lütfen Kayıt Olun.

loading...