Nasıl bir rutin oluşturmalısın ?

Sağlıklı, pürüzsüz ve taze bir cilt için cilt temizliğine ve cilt bakım rutinimize özen göstermemiz gerekir. Oluşturman gereken cilt bakım rutinin cildinin ihtiyacına göre olmalı. Kimi zaman sade bir nemlendiriciyle geçiştirdiğimiz cildimizin aslında birçok ihtiyacı bulunmakta. ,Cilt bakımı rutini demek özünde alışkanlık demek. Sabır göstermeli ve bu alışkanlığı düzenli hale getirmeliyiz. Anında etki beklememiz gerekmekte. En az 1 ay düzenli devam etmeyle gözle görünür sonuçlar elde edebiliriz. 

İlk adım olarak cilt tipimize uygun bir temizleyici ile cildimizi temizlemeliyiz. Yıkama jeline çok para harcamaya gerek yok çok büyük bir beklentimiz olmamalı. Cildin phına uygun olsun ve cildi tahriş etmesin yeterli olacaktır. Bu adımdan sonra isteğe göre cildimizi tonikleyebiliriz. Yağlı bir cilt yapısına sahip değilsek bu adımı atlayabiliriz.

Daha sonra cilt sorunlarımıza göre leke için serumlar, sivilceler için kremler ya da ince çizgiler ve kırışıklıklar için kremler uygulayabiliriz.

Bir başka adımda cilde serum uygulaması yapmalıyız. Cilde uygulana serumlar üzerine uygulana cilt bakım ürünün etkisini arttırmaktır. Cildin ihtiyacına göre neme ihtiyaç varsa hyalüronik asit serumu, kırışıklık ve ışıltı kaybı varsa C vitamini serumu kullanılabilir. C vitamini serumu antioksidan olarak kollejen üretimini arttırır ve lekelerle savaşır.

Daha sonra göz altı nemlendiricisini uygulamalıyız. Ve sonrasında tüm cildi nemlendirmeliyiz. Dışarı çıkacaksak güneş kremini atlamamalıyız.Bu gönderiyi beğendiyseniz sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.


Bu konuyu yanıtlamak için lütfen Giriş Yapın . Hesabınız yoksa lütfen Kayıt Olun.

loading...