İnsanların ciltleriyle ilgili en yaygın şikayetlerinden biride görünür gözeneklerdir. Kore kökenli Fiddy Snails kullanıcı adıyla yayın yapan blogger tarafından geliştirilmiş bu yöntem, gözeneklerin gözle görünür şekilde azaldığını söylemektedir.

Fiddy'nin gözenekleri temizleyebilmek adına uyguladığı metot 3 aşamadan oluşmaktadır.

1.aşama:

Ph'ı 3 ve 4 arasında olan en az %2'lik bir bha ürününü gözenekleri dolduran sebumu çözebilmek için uygulama yapmak istediğimiz alana sürüyoruz. Etki etmesi için 20-25 dakika kadar bekletiyoruz.

2.aşama:

Sebumu yüzeye çekebilmek için bha ürünü silmeden üzerine kil maskesini uyguluyoruz. Kullandığımız kil maskesini üzerinde belirtilen dakika kadar bekletiyoruz ve daha sonra uyguladığımız bölgeyi  ılık veya soğuk su ile durulayıp kuruluyoruz.

3.aşama:

Yağ bazlı bir temizleyiciyi uygulanan bölgeye sürüp 15 dakika kadar bekletiyoruz. 15 dakikanın sonunda uygulama bölgesine 2-3 dakika boyunca masaj yapıyoruz. Nazik bir masaj yapıyoruz ve bu aşamayı 5 dakikan uzun tutmuyoruz. Bu aşamadan sonra cildimizi yağ bazlı temizleyiciden arındırarak günlük rutinimize devam ediyoruz. 

Eğer aşamaları doğru bir şekilde uyguladıysanız masaj kısmında elinize taneciklerin geldiğini hissedeceksiniz.


Eğer cildiniz asit içerikli ürünlere alışık değilse bu uygulamayı ufak bir kısımda deneyerek başlayabilirsiniz. Benim cildim hassas olmasına karşılık asit içerikli ürünlere alışık olmasına rağmen bu yöntemi uyguladığımda kızarıklık oluyor. Düzenli uygulamada fark gözle görünür şekilde belli oluyor. Biraz uzun süren bir yöntem olduğu için ve kızarıklık olabileceği için akşam yapmak daha iyi oluyor.


Bu gönderiyi beğendiyseniz sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.


Bu konuyu yanıtlamak için lütfen Giriş Yapın . Hesabınız yoksa lütfen Kayıt Olun.

loading...