Göz farı uygulamak nispeten kolaydır. Ancak, göz makyajını doğru şekilde uygulamayı öğrenmek basit bir iş değildir. Bir kaç ipucu  ile harikalar yapabilirsiniz.

1.Aşama

Ünlü sanatçıların parmakla boyamamasının bir nedeni var: Uygun aletler olmadan bir şaheser yaratmak çok daha zordur. Aynısı makyaj uygulaması için de geçerlidir. Düzgün, hassas ve hijyenik makyaj uygulaması için birkaç iyi kozmetik fırçaya yatırım yapın. 

2.Aşama

Göz farı fırçanızı kullanarak favori taban renginizi göz kapağınıza sürün. İstediğiniz görünüme bağlı olarak, bu temel rengi daha dramatik bir dumanlı göz için hazırlık olarak kaş kemiğinize kadar getirebilir veya basit, günlük bir görünüm için gözünüzün kıvrımında durabilirsiniz.

Kusursuz bir numara: Gözleriniz açıkken rengi gözünüzün kıvrımına yerleştirin ve kirpik çizgisine doğru ilerleyin. Bu şekilde, asla kırışıklığınızı aşmayacak veya dağınık çizgilerle karşılaşmayacaksınız.

3.Aşama

Koyu renkler ışığı çeker, bu nedenle göz kıvrımına daha koyu bir gölge tonu yerleştirmek, tam doğru noktaya derinlik ve boyut ekleyerek gözlerinizi ön plana çıkarır.

4.Aşama

Doğru sürülen eyeliner, kirpiklerin daha kalın ve gözlerin daha geniş görünmesini sağlayabilir. Eyeliner kullanamıyorsanız koyu bir göz farı ile de aynı etki sağlanabilir. Kirpiklerin başladığı üst göz kapağının kenarları boyunca ve alt kirpik çizgisi boyunca koyu rengi düz kısa kıllı bir fırça ile uygula. Gözün daha geniş ve uyanık gözükmesi için gözün iç kenarına uygun bir göz kalemi uygulayın.

5.Aşama

Doğrudan kaşın altına ışıltılı soluk bir göz farı veya kalem ekleyerek kaşlarınızı patlatın ve gerginlik katın. Gözün iç köşesini aydınlatın. En sevdiğimiz maskaradan birkaç kat sürün ve göz makyajınızı bitirin.


Bu gönderiyi beğendiyseniz sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.


Bu konuyu yanıtlamak için lütfen Giriş Yapın . Hesabınız yoksa lütfen Kayıt Olun.

loading...