Doğası gereği süngerlerin bakteri üremesine yatkın olduğu bir gerçektir. Bir şey ne kadar uzun süre ıslak kalırsa, küflenme olasılığı da o kadar artar. Süngerleri yüzümüzde kullanmamız ve muhtemelen üzerlerinde bakteri bulunması, onları temiz ve kuru tutmayı daha da önemli kılmaktadır.

Özellikle akneye meyilli veya hassas bir cildiniz varsa, süngerinizi her gün temizlemeniz gerekmektedir. Günlük kullanımda herhangi bir makyaj malzemesi ölü cilt hücrelerini, kir, yağ, kirlilik ve bakteri biriktirebilir.

Makyaj yapmadan önce makyaj süngerinizi yıkamak akıllıca bir yöntemdir. Böylece, makyaj süngeriniz hassas cildinize dokunmadan önce temizlenip dezenfekte edilmekle kalmayacak, ıslak ve kullanıma da hazır olacak." Makyaj fırçalarınızı ve süngerlerinizi düzenli olarak ovmak, yerleşmiş lekeleri ve büyük bakteri üremesini önler. Makyaj süngerlerimizi mahvetmeden temizlemenin en iyi yolu nedir?

1-Süngerinizi iyice ıslatın ve lekeli kısımlara sabunu(kalıp sabun, bulaşık deterjanı veya beauty blender temizlyici ) sürtün.

2-Süngeri suyun altında temiz su akana ve sıkıldığında sünger artık köpüklenmeyene kadar yıkayın . Lekeler kalırsa birinci adımı tekrarlayın.

3-Süngeri kuru bir havlu üzerinde yuvarlayın ve kurumaya bırakın.

Beautyblender bulaşık deterjanı ile nasıl temizlenir?

Bulaşık deterjanı nazik yapıda olduğu için süngeri parçalamaz ve yağ giderici özelliğinden dolayı fondöten ve kapatıcı kalıntılarını süngerden kolaylıkla temizler.

1- Süngerin üzerine bir miktar deterjan sıkın ve yaklaşık 1 dakika boyunca nazikçe ovalayın.

2-Süngeri suyun altında temiz su akana ve sıkıldığında sünger artık köpüklenmeyene kadar yıkayın . Lekeler kalırsa birinci adımı tekrarlayın.

3-Süngeri kuru bir havlu üzerinde yuvarlayın ve kurumaya bırakın.

Makyaj süngerinizi düzenli kullanıyor temizliğini atlamadan yapıyorsanız 3 ayda 1 süngerinizi değiştirmeniz gerekmektedir. Ancak arar ara sünger kullanıyorsanız 6 ayda 1 de değiştirebilirsiniz. 


Bu gönderiyi beğendiyseniz sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.


Bu konuyu yanıtlamak için lütfen Giriş Yapın . Hesabınız yoksa lütfen Kayıt Olun.

loading...