Evde düz ve parlak saçlar nasıl elde edilir ? Brezilya fönü nedir ve nasıl yapılır ?

Evde deneyerek paradan ve zamandan tasarruf sağlayın. Yaklaşık 2 saat süren bir işlemden sonra 12 haftalık bir rahatlığa kavuşun. Her sabah uyandığınızda düzleştiricilere ve föne gerek kalmadan şıklığı yakalayın. Aynı zaman da bu yöntemle saçlarınıza bakım yapın.

Brezilya fönü kalıcı olarak saç düzleştirme işlemine verilen isimdir.

Nasıl Uygulanır ?

İlk olarak saçlar sülfatsız şampuanla 2 defa yıkanır. İlla sülfatsız şampuana ihtiyaç yoktur. Elinizde bebek şampuanı varsa o da etkili olmaktadır. Şampuanlama işleminden sonra saça, saç kremi uygulanmamalıdır. Daha sonra saç hafif nemli kalacak şekilde kurutulur. Keratin, saç diplerine değdirmeden tüm saça uygulanır. Bu işlemi yaparken saçlar küçük parçalara ayrılır ve eşit miktarda keratin saça sürülür. Saça gereğinden fazla keratin uygulamasına gerek yoktur(Fazla uygulama dah iyi bir sonuç vermez). Uygulama sırasında eldiven ve maske kullanılmalıdır. Bütün saça yapılan bu uygulama sonrasında, yaklaşık 30n dakika kadar beklenir ve saçlar orta ayarlı bir fön makinesi ile kurutulur. Daha sora 200 ya da 230 derece arasında bir düzleştirici yardımıyla düzleştirilir. Bu iki işlemi balkonda yapmanız daha iyi olur. Isılya birlikte rahatsız edici bir koku yayılıyor ve göz yakıyor. 24 ile 72 saat arasında saçta kalan keratin sonrasında, saçlar sülfat içermeyen şampuan ile yıkanır. Tüm bu uygulamalar sonucunda elde edilen sonuç, düz görünümlü ve ipeksi muhteşem saçlardır. Uzun süre kalıcılık için kullanılan ürün içeriklerine özellikle dikkat edilmesi gereklidir. Duştan sonra saçlar her seferinde tamamen kurutulmalıdır. Bazı saçlarda tamamen kalıcı bir düzlük elde edilemese bile farkedilir bir parlaklık ve yumuşaklık olur. Saçların kabarıklığını alır. Aynı zamanda bu işlemle saçlarınıza bakımda yapmış olacaksınız.


Bu gönderiyi beğendiyseniz sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.


delimineee cevapladı
1 Yıl
Banyodan sonra saçınızı tamamen kurutmazsanız brezilya fönü ya da diğer adıyla keratinle düzleştirmenin  hiçbir faydası olmuyor.
portakalcicegi cevapladı
1 Yıl
Uygulaması zor iş, uğraştırıyor göz yakıyor kimyasal nedeni ile ama inanın değiyor. Saçlarınıza Brezilya fönü uyguladıktan sonra yıkayın kurutun saçlarınız hazır. Hiç düzleştirici uygulamanıza gerek yok. Saç kabarmalari ve elektriklenmelerden kurtuluyorsunuz! Ayrıca keratin saçı o kadar yumuşacık yapıyor ki inanamazsınız.  Uygulaması zor iş, uğraştırıyor göz yakıyor kimyasal nedeni ile ama inanın değiyor. Saçlarınıza Brezilya fönü uyguladıktan sonra yıkayın kurutun saçlarınız hazır. Hiç düzleştirici uygulamanıza gerek yok. Saç kabarmalari ve elektriklenmelerden kurtuluyorsunuz! Ayrıca keratin saçı o kadar yumuşacık yapıyor ki inanamazsınız.  moderator
Gerçekten inanmadım
moderator cevapladı
1 Yıl
Uygulaması zor iş, uğraştırıyor göz yakıyor kimyasal nedeni ile ama inanın değiyor. Saçlarınıza Brezilya fönü uyguladıktan sonra yıkayın kurutun saçlarınız hazır. Hiç düzleştirici uygulamanıza gerek yok. Saç kabarmalari ve elektriklenmelerden kurtuluyorsunuz! Ayrıca keratin saçı o kadar yumuşacık yapıyor ki inanamazsınız. 

Bu konuyu yanıtlamak için lütfen Giriş Yapın . Hesabınız yoksa lütfen Kayıt Olun.

loading...