Aloe vera,  cilt rahatsızlıkları için belki de en yaygın kullanılan bitkisel ilaçlardan biridir. Bunun nedeni, bitkinin jel benzeri bileşenlerinin cildi çeşitli küçük rahatsızlıklardan iyileştirdiği bilinmesidir. İyileştirici güçlerine rağmen, yüzünüzde kullanmanın güvenli olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Genel olarak kullanılabilir.  Doğru kullanıldığında aloe vera, cildinizi etkileyebilecek çeşitli rahatsızlıkların iyileşmesine yardımcı olabilir. Vitamin ve mineral açısından zengin bir bitkidir. Aloe Veranın faydaları ;

Küçük yanıklar için, etkilenen bölgeye günde üç defaya kadar aloe vera jeli uygulayın. Ayrıca bölgeyi gazlı bezle korumanız gerekebilir.

Aloe vera güneş yanığını yatıştırmaya yardımcı olurken ,Araştırmalara göre güneş yanığını önlemenin etkili bir yolu değildir. 

Aloe vera jeli kolayca emilir ve yağlı ciltler için idealdir. Bununla birlikte, kuru cildi tedavi etmeye de yardımcı olabilir. Nemi cildinize hapsetmeye yardımcı olması için banyodan sonra normal nemlendiricinizi aloevera ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Cildin kolajen yapısını ve elastikiyetini korur. Cildi yumuşatır ve onarmaya yardım eder. Cildin esnekliğini arttırır.

Pamukçuk yaralarının aksine, ağzınızın dışında uçuklar çıkar. Aloe vera, aynı zamanda uçukların altında yatan neden olan herpes virüsünün tedavisine yardımcı olabilir. Geçene kadar günde iki kez uçuğunuza az miktarda jel uygulayabilirsiniz.

Aloe veranın anti-enflamatuar etkileri nedeniyle , püstüller ve nodüller gibi enflamatuar akne formlarının tedavisine yardımcı olabilir . Jeli pamuklu çubukla doğrudan sivilceye günde üç kez uygulayabilirsiniz.

Bu gönderiyi beğendiyseniz sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.


zeytinhanim cevapladı
1 Yıl
Hatta Aloe Vera suyunun zayıflama ve kabızlık sorununda da kullanıldığını gördüm.
BloodWell cevapladı
1 Yıl
Bildiğim kadarıyla sadece cilt için değil saç maskelerinde de nem verici olarak kullanılıyor. Boyalı kurumuş cansız saçlar için de kullanılabilir.

Hatta sağlıklı beslenme rutinlerinde smoothie lerin içinde de kullanılıyor. 

Her derde deva bir bitki. Ama bu yıl bitki çok fazla olduğundan kullanılan türün iyi seçilmesi lazım bitki olarak satın alındıysa. Hazır jelleri kullanmak beslenmede değil ama cilt ve saç için daha iyi olacaktır.

Bu konuyu yanıtlamak için lütfen Giriş Yapın . Hesabınız yoksa lütfen Kayıt Olun.

loading...