Baş ağrılarından muzdarip insanlarınx'inden biriyseniz bu içerik tamda size göre. Stresli zamanarda bazı hoş kokular rahatlamamızı yardımcı olabilir ve bu da baş ağrısının hafiflemesine neden olur. Eğer sizde öncelikli olarak ilaç kullanamayı tercih etmeyenlerdenseniz uçucu yağları deneyebilirsiniz. Bir miktar nane yağı baş ağrınızı durdurabilir. Migreni olan çoğu insan koku hassasiyeti geliştirir ve hoş kokular bile onlar için rahatsız edici olabilir. Ancak pek çok insan da kokular rahatlatıcı etki yaratmaktadır.

1.Zor bir günün ardından oluşan baş ağrısı içi nane yağı

Bir miktar nane yağını elinize alıp boynunuza ve omuzlarınıza masaj yapmayı deneyin. Gevşediğinizi ve baş ağrınızın hafiflediğini hissedeceksiniz.

2.Stres kaynaklı baş ağrısı için lavanta, narenciye ve neroli yağı

Stresli bir günün sonunda baş ağrısı kaçınılmazdır. Uçucu yağları solumak çoğu insanda sakinleşmeye ve rahatlamaya neden olur. Bir buhardanlık kullanarak turunçgil, neroli ve ya lavanta uçucu yağının tüm evinizin kokusunu değiştirmesini sağlayan. Bu rahatlatıcı koku günün stresini ve yorgunluğunu alarak baş ağrınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.

3. Migren ağırısı için lavanta yağı

Ağrıyı hissettiğinizde lavanta uçucu yağını soluyun ve bir miktar elinize alarak şakaklara alna masaj yapın.

4. Hormonal baş ağrısı için sardunya yağı

Pek çoğumuz adet öncesi ve ya sonasında değişen hormonal dengeden dolayı baş ağrısı çekeriz. Bu ağrılar için bir miktar sardunya yağını elimize alıp karnımıza dairesel hareketler masaj yapabiliriz. Yada rahatlatıcı bir duş için küvetimizi bir iki damla sardunya yağı eklebiliriz.

5. Susuzluk sonucu oluşan baş ağrıları için nane, portakal ya da mandalina uçucu yağı

İlk olarak vücudumuzun yenilenebilmesi için suyumuzu tüketmeliyiz. Daha sonra bir kaba soğuk su doldurup içerisine 1-2 damla nane, portakal ve mandalina yağı ekleyelim. Temiz bir bezi bu karışımla ıslatıp alnımıza koyalım. Bir süre sonra ağrımızda hafifleme olacaktır.

6.Nedensiz baş ağrıları için

Genel baş ağrıları için nane, lavanta ve biberiye yağından bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bir şişe içerisine 10 ml tatlı badem yağı ve ya jojoba yağını ekleyin. Üzerine birer damla bu yağlardan aktarın ve çalkalayın. Bu karışımı serin ve karanlık bir yerde saklayın. Aniden meydana gelen baş ağrılarınız için kurtarıcı bir karışım olacaktır.Keywords: baş ağrısı, uçucu yağ, rahatlatıcı yağlarBu gönderiyi beğendiyseniz sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.


Bu konuyu yanıtlamak için lütfen Giriş Yapın . Hesabınız yoksa lütfen Kayıt Olun.

loading...