Özellikle şu dönemlerde hepimizin muzdarip olduğu bir konudan bahsetmek istiyorum. Corana nedeniyle daha fazla dezenfektan ve el sabunları kullandığımızı düşünürsek ellerde meydana gelen bu kuruluğu normal olarak görmeliyiz ve bunun için çözüm önerilerini dikkate almalıyız.

Kuru cilde bakım yapmanın en önemli adımı cildinizi düzenli olarak nemlendirmek. Özellikle el temizlime jeli ve sabunlarla cildimizi yıkadığımız zamanlarda uygun bir nemlendirici ile vücudumuzu nemlendirmeliyiz.

Bunun için cildin sahip olduğu nemi koruyacak, cilt mikrobiyomunu dengeleyen, cilt bariyerini korumaya yardımcı olması için  seramid içeren bir nemlendirici tercih etmeliyiz.

Nemlendirici ve temizleyici konusunda bir öneri olarak Cerave Yoğun Nemlendirici Kremi kullanabiliriz. Seramid içeren, cilt bariyerini güçlendiren, nemlendirici krem, içerisindeki seramidler ve kontrollü salınım teknolojisi sayesinde cilt bariyerini onarırken, gün boyu nemlendirme sağlıyor.

Elleri ve vücudu çok sık yıkamak, cilt bariyerinin zarar görmesine sebep olabileceği için, cildini temizlerken mümkün olan en nazik içerikli temizleyicileri kullanmalıyız. Posay Pain Surgras Sabun, cildin koruyucu bariyerine zarar vermeden temizliyor. Kurumaktan dolayı oluşan rahatsızlık hissine engel olduğu için, gün içinde bu sabunu rahatlıkla kullanabiliriz. Niacinamide ve Shea yağı içeren formülü sayesinde cildin rahat hissetmesini sağlıyor.

La Roche posay Cicaplast Mains, kuruluk kaynaklı tahrişi gidermeye yardımcı olan bir el kremi. Formülündeki %4 niacinamide ve gliserin ile cildin koruyucu bariyerini onarmaya ve güçlendirmeye yardımcı olurken, sürekli yıkamaya karşı cildin zarar görmemesi için bir koruyucu bariyer oluşturuyor. Hızlı emilen ve yağlı bir his bırakmayan formülü sayesinde cilde yumuşacık bir etki veriyor. Tahriş görünümünün azalması ve sık yıkamaya karşı ellerinin daha güçlü olması için Cicaplast Main El Kremi'ni gün içinde yanımızdan eksik etmemeliyiz.Bu gönderiyi beğendiyseniz sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.


delimineee cevapladı
1 Yıl

Kiehl's  Ultra Facial Cream on numara beş yıldız bir nemlendirici kremdir.

zeytinhanim cevapladı
1 Yıl
Ellerim çok kuruduğunda bolca vaseline (vazelin) sürüyorum ve ellerime eldiven geçiyorum. Bir süre bu şekilde kaldıktan sonra eldivenleri çıkardığımda yumuşacık oluyor. Ayrıca topuk sertleşmesi varsa yine akşam vaseline sürüp çorap giyildiğinde de bir süre sonra yumuşatıyor. Kakaolu vaseline vücut kremi de banyodan sonra sürüldüğünde yoğun nemlendirme sağlıyor.
BloodWell cevapladı
1 Yıl
Ben de kendi kullandıklarından ve memnun kaldıklarından birini önermek isterim. Neutrogena nın el kremi, hızlı emilen kremi, yoğun nemlendirici kremi benim sürekli su içinde duran ve kışın çatır çatır çatlayan ellerime çok iyi gelmişti. Çok memnun kalmıştım hatta kışın vücudum içinde çok güzel kokan norveç böğürtleni nemlendiricisini almıştım. Kremleri bence bir harika :)

Bu konuyu yanıtlamak için lütfen Giriş Yapın . Hesabınız yoksa lütfen Kayıt Olun.

loading...