Birçok uçucu yağ, horlamayı tedavi etmek ve uykuyu iyileştirmek için kullanılmaktadır.

Kekik

Aromaterapi masajı alanındaki uzmanlara göre geceleri ayaklarınıza biraz kekik yağı sürmek horlamayı azaltabilir.

Nane

Nane yağının sinüsleri temizlemeye yardımcı olan ve nefes almayı kolaylaştıran arındırıcı etkileri vardır. Tıkandığınız zaman horlamanız kötüleşirse, nane yağını solumak yardımcı olabilir.

Okaliptüs

Araştırmalar , okaliptüsün sinüsleriniz ve boğazınızın arkası da dahil olmak üzere solunum sisteminizdeki mukusun parçalanmasına yardımcı olabileceğini gösteriyor. İnsanlar astım ve bronşit semptomlarını hafifletmek için okaliptüs yağı kullanırlar.

Sedir ağacı

Sedir ağacı, kaygıyı azaltmaya ve kasları gevşetmeye yardımcı olabilecek odunsu bir kokuya sahiptir. Uyumaya yardımcı olan bir rahatlamaya girmenize yardımcı olabilir.

Karanfil

Karanfil , çeşitli tıbbi kullanımları olan bir bitkidir. Karanfil yağı göğüsteki balgamı gevşetmek için kullanılır. Uyumak için uzandığınızda boğazınızın arkasına doğru hareket eden balgamın parçalanmasına yardımcı olabilir.

Çam

Çam iğnelerinden elde edilen uçucu bir yağ olan çam yağı, hem antimikrobiyal ve antioksidan özellikler taşır.

Aromaterapi uzmanları ayrıca stresli kaslara ve ağrılı eklemlere masaj yapmak için kullanır. Masaj terapisi etkili bir uykusuzluk tedavisidir.

Rezene

Rezene bazı anti-inflamatuar özelliklere sahip olabilir. Bazı insanlar, burun ve boğazlarındaki iltihabı azaltmak ve burun geçiş yollarından hava akışını iyileştirmek için kullanabilir.

Adaçayı

Adaçayı yağları tıbbi değerleri için uzun süredir kullanılmaktadır. Adaçayı yağı, soğuk algınlığı gibi solunum yolu enfeksiyonlarına karşı etkili olabilir. Ayrıca dolaşımınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Lavanta

Lavanta , uykusuzluk tedavisi için en yaygın kullanılan yağdır. Gevşemeyi destekler ve uyku hormonu olan melatonin salınımını tetikleyebilir .

Mercanköşk

Mercanköşk, gece boyunca nefes almanızı engelleyen mukusun bir kısmını parçalamaya yardımcı olabilecek balgam söktürücü özelliklere sahiptir.

Kediotu

Kediotu kökü güçlü yatıştırıcı etkilere sahiptir, bu nedenle doğal uyku takviyelerinde yaygın olarak kullanılır.

Kediotu yağı,  sizin için dinlendirici bir gece uykusunu teşvik etmeye yardımcı olabilir veya eşiniz için bir uyku yardımcısı görevi görebilir.


Bu tarz kullanımlar için doğru yağların tercih edilmesi ve güvenilir yerden alınması gerekmektedir.


Bu gönderiyi beğendiyseniz sosyal ağlarınızda paylaşabilirsiniz.


Bu konuyu yanıtlamak için lütfen Giriş Yapın . Hesabınız yoksa lütfen Kayıt Olun.

loading...